Wisła - Raków: Błaszczykowski wyprowadził "Białą Gwiazdę" na prowadzenie [WIDEO]

10.06.2020 18:43
Jakub Błaszczykowski

Wisła Kraków prowadzi u siebie z Rakowem Częstochowa 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Dla 34-letniego reprezentanta Polski było to szóste trafienie w tym sezonie. Zobacz WIDEO gola Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Wisła - Raków!

Jakub Błaszczykowski wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie już w 10. minucie meczu. Łukasz Burliga pognał z piłką lewą stroną boiska po dograniu z wrzutu z autu, dośrodkował i trafił futbolówką w rękę Kamila Piątkowskiego. Po obejrzeniu powtórek VAR sędzia Mariusz Złotek zdecydował się na podyktowanie rzut karnego.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa: Gol Jakuba Błaszczykowskiego [WIDEO]

Do jedenastki podszedł nie kto inny, jak popularny "Błaszczu", który bezbłędnie wykorzystał swoją okazję. Dla 34-letniego reprezentanta Polski było to już szóste trafienie w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Do przerwy Wisła wciąż prowadzi z Rakowem Częstochowa 1:0. Ewentualna wygrana sprawi, że "Wiślacy" zbliżą się do częstochowian w tabeli na odległość czterech punktów. Obecnie Wisła jest 13., zaś Raków - 12 w zestawieniu.