Ekstraklasa: Ostatnia drużyna ograła lidera. Wisła Kraków wreszcie zwycięska

13.12.2019 22:25
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Wisła Kraków, po dziesięciu meczach bez punktów, w 19. kolejce PKO Ekstraklasy pokonała liderującą Pogoń Szczecin 1:0. Jedynego gola zdobył stoper Łukasz Klemenz.

Przed tą serią gier obie drużyny dzieliły 24 punkty - Pogoń otwierała ligową tabelę (35), Wisła zamykała (11). Trzy punkty, jeszcze przed meczami ŁKS-u i Korony, nie pozwoliły "Białej Gwieździe" na odbicie się od dna, ale być może są oznaką lepszych czasów dla drużyny spod Wawelu.

Wisła Kraków pokonała Pogoń Szczecin

Spotkanie było wyrównane. Goście częściej posiadali piłkę, a gospodarze groźniej atakowali. Gol padł jednak po stałym fragmencie gry. W 39. minucie Błaszczykowski zagrał z rzutu rożnego do Klemenza, a ten sytuacyjnym strzałem pokonał Stipicę.

W drugiej połowie bliscy wyrównania byli Spiridonović i Buksa, ale obaj przestrzelili w dobrych sytuacjach.

Dla Wisły Kraków to pierwsze ligowe punkty od 14 września. Na zwycięstwo czekała jeszcze dłużej - od 31 sierpnia.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0

Bramki: Łukasz Klemenz (39.)