Zamknij

Koronawirus w Wiśle Kraków. Mimo przypadków, klub wznawia treningi

09.10.2020 12:44
Koronawirus w Wiśle Kraków
fot. Polska Press/East News

Wisła Kraków po dwutygodniowej przerwie wraca do treningów w ośrodku w Myślenicach. Dodatkowo klub poinformował , że przeprowadzone w środę wyniki testów na obecność koronawirusa dały kolejne pozytywne wyniki.

Wisła Kraków nadal ma problemy z koronawirusem. Przeprowadzone dwukrotnie testy potwierdziły zakażenie u czterech piłkarzy, a także wśród członków zarządu klubu.

Wisła ostatni mecz ekstraklasy rozegrała 18 września, remisując 0:0 z Górnikiem w Zabrzu. Od tego czasu piłkarze i osoby związane z pierwszym zespołem przebywały na kwarantannie. Zawodnicy ćwiczyli indywidulanie w swoich domach, oprócz tych, którzy byli zakażeni.

W środę odbyła się kolejna tura testów kontrolnych. W ich wyniku wykryto nowe pozytywne przypadki na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród piłkarzy.

- Zgodnie z rekomendacją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej piłkarze z negatywnym wynikiem testu mogą rozpocząć zajęcia stacjonarne. Podopieczni trenera Artura Skowronka spotkają się w piątek w Myślenicach – napisano w opublikowanym przez klub komunikacie.

Koronawirus w Wiśle Kraków. Klub wznawia treningi

Piłkarze, którzy są zakażeni, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy. W komunikacie podkreślono, że pion sportowy, jak i administracyjny klubu funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Trener Artur Skowronek nie ukrywał zadowolenia z możliwości powrotu do zajęć.

- Piłkarze z dużą dyscypliną realizowali plan indywidualnych zajęć, ale brakowało nam treningów typowo piłkarskich. Najbliższe dni poświęcimy na elementy taktyczne w formie fragmentów gry. Będziemy doskonalić nasz model gry i pracować nad jeszcze mocniejszym zgraniem zawodników – powiedział cytowany w oficjalnym serwisie internetowym krakowskiego klubu.

Ostatnie spotkanie Wisły z Lechią Gdańsk, które miało się odbyć w niedzielę, zostało przełożone na 28 października. Zgodnie z terminarzem najbliższy mecz krakowianie mają zagrać 18 października ze Stalą w Mielcu. Na razie nie wiadomo, czy dojdzie ono do skutku, gdyż w ekipie beniaminka ekstraklasy także są przypadki zakażenia koronawirusem.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

RadioZET.pl/PAP