Ekstraklasa: Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Wisły Kraków

05.08.2019 20:01
Wisła Kraków - Górnik Zabrze

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków rzutem na taśmę wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0. Jedynego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zdobył Chuca.

Wcześniej dwa razy piłkę do siatki rywali pakował Łukasz Wolsztyński, ale w obu przypadkach arbiter odgwizdał pozycję spaloną - najpierw asystującego Igora Angulo, a następnie strzelca.

W drugiej połowie Wisła przycisnęła i tak naprawdę powinna wygrać wyżej. W 57. minucie w poprzeczkę trafił Denys Bałaniuk, a niedługo później słupek obił wprowadzony z ławki Drzyzga. Ten sam zawodnik mógł i powinien zdobyć gola w 91. minucie, ale za mocno lobował Chudego w sytuacji sam na sam. Czego nie uczynił młody Polak, dokonał inny rezerwowy, Chuca. W ostatniej akcji spotkania Hiszpan dostał piłkę do Pawła Brożka i uderzeniem na długi słupek pokonał golkipera rywali.

Ekstraklasa: Lech liderem po trzech kolejkach

Dla Wisły Kraków to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, dla Górnika premierowa porażka. Liderem po trzech seriach gier z dorobkiem siedmiu punktów jest Lech Poznań. Tyle samo "oczek" zgromadziły Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0

Bramki: Chuca (90.+4)