Zamknij

Wisła Kraków ma nowego trenera. Białą Gwiazdę poprowadzi Adrián Guľa

07.06.2021 14:01
Wisła Kraków ma nowego trenera. Białą Gwiazdę poprowadzi Adrian Gula
fot. Jacek Labedzki/REPORTER

Wisła Kraków ma nowego trenera. W kolejnym sezonie Ekstraklasy Białą Gwiazdę poprowadzi Adrian Gula, 45-letni szkoleniowiec ze Słowacji.

  • "7 czerwca 2021 roku stanowisko trenera pierwszej drużyny Wisły Kraków objął Adrián Guľa" – ogłosił krakowski klub na swojej oficjalnej stronie
  • 45-letni słowacki szkoleniowiec podpisał z Wisłą dwuletnią umowę

Wisła Kraków. Adrián Guľa, nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy ma 45 lat. Słowacki trener szkoleniowiec do tej pory trenował w swojej ojczyźnie: był już opiekunem Viktorii Pilzno, MSK Ziliny i AS Trencin oraz reprezentacji Słowacji U21. Najdłużej, bo prawie 5 lat, pracował w Zilinie.

- Urodzony 29 czerwca 1975 roku w mieście Nováky nowy trener Wiślaków swoją piłkarską karierę spędził na Słowacji oraz w Czechach. W wieku 34 lat zasiadł na ławce trenerskiej w klubie AS Trencin, w którym pracował blisko cztery lata i z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, by na zakończenie swojego pobytu tam w sezonie 2012/2013 doprowadzić drużynę do trzeciego miejsca – poinformowała Wisła na swojej oficjalnej stronie.

Wisła Kraków. Adrián Guľa nowym trenerem

Później Guľa na 5 lat trafił doMŠK Žilina. To właśnie 45-latek poprowadził zespół „Żółto-Zielonych” do zdobycia ostatniego ligowego trofeum w sezonie 2016/2017.

- W styczniu 2020 roku Słowak objął fotel pierwszego szkoleniowca w Viktorii Pilzno, zaliczając bardzo udany start w czeskiej ekipie - w 10 kolejnych spotkaniach zawodnicy Czerwono-Niebieskich nie przegrali meczu, notując dziewięć zwycięstw i jeden remis. Praktycznie do końca sezonu podopieczni Guľi walczyli ze Slavią Praga o prymat na krajowym podwórku, ale ostatecznie zmuszeni byli uznać wyższość rywala ze stolicy – dodała Wisła w komunikacie.

Wisła Kraków. Guľa i pięć transferów

W maju br. Wisła ogłosiła, że rozstała się z Peterem Hyballą. Niemiecki szkoleniowiec pracował w Krakowie od grudnia 2020 roku. 

Władze Białej Gwiazdy przed nowym sezonem sprowadziły już pięciu zawodników. Ostatnim był Jan Kliment, 27-letni czeski napastnik.  Wcześniej kontrakty podpisano ze stoperem Alanem Urygą (ostatnio Wisła Płock), skrzydłowym Mateuszem Młyńskim (Arka Gdynia), holenderskim pomocnikiem Aschraem El Mahdiouim (FK AC Trencin) i napastnikiem Hubertem Sobolem (Lech Poznań). 

RadioZET.pl/PAB