Zamknij

Zbigniew Boniek przerwał milczenie. Wiemy, kiedy ruszy nowy sezon PKO Ekstraklasy

12.07.2020 22:38
Zbigniew Boniek
fot. Jan Bielecki/East News

Zbigniew Boniek przerwał milczenie. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił, że sezon PKO BP Ekstraklasy ruszy 23 sierpnia. Z kolei już za niecały miesiąc zostanie rozegrany Superpuchar Polski.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował w niedzielę na Twitterze, że nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie się 23 sierpnia. Dwa tygodnie wcześniej odbędzie się mecz o Superpuchar Polski.

„Początek nowego sezonu? Superpuchar 8/9/10 sierpnia (do uzgodnienia), 14-15 sierpnia 1/32 finału Pucharu Polski, 19-20 sierpnia pierwsza runda el. do Ligi Mistrzów. PKO BP Ekstraklasa ruszy 23 sierpnia. Tak to wygląda” – przekazał Boniek.

Zobacz także

Wiemy, kiedy ruszy nowy sezon PKO BP Ekstraklasy [DATA]

Obecny sezon ekstraklasy, wstrzymany na wiele tygodni z powodu pandemii koronawirusa i wznowiony pod koniec maja, zakończy się w dniach 18-19 lipca. Już w sobotę tytuł mistrzowski zapewniła sobie Legia Warszawa.

Przerwa w rozgrywkach najwyższej klasy potrwa niewiele ponad miesiąc. Z kolei finał tej edycji Pucharu Polski rozegrany zostanie 24 lipca w Lublinie – Lechia Gdańska, ubiegłoroczny triumfator, spotka się z Cracovią. Kolejna edycja PP, na szczeblu centralnym, rozpocznie się w terminie 14-15 sierpnia.

Nowy sezon piłkarski w Polsce zainauguruje mecz o Superpuchar – 8, 9 albo 10 sierpnia, z udziałem mistrza kraju i zdobywcy Pucharu Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu