Zamknij

Wielki transfer Legii stał się faktem. Powrót bramkostrzelnego napastnika

16.08.2022 21:33

Hiszpański napastnik Carlitos powrócił na Łazienkowską. Legia Warszawa podpisała z 32-latkiem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. "Carlitos jest w dużo lepszej formie fizycznej niż trzy lata temu, gdy opuszczał nasz klub. To naprawdę imponujące" - powiedział dyrektor sportowy "Wojskowych" Jacek Zieliński.

Carlitos
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po blisko trzech latach do Legii Warszawa wrócił Carlitos. 32-letni hiszpański piłkarz, który ostatnio bronił barw Panathinaikosu, podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Carlitos w Legii występował w sezonie 2018/2019 i na początku kolejnych rozgrywek. Łącznie w 52 meczach zdobył 21 bramek. Natomiast w sezonie 2017/2018, jeszcze jako piłkarz Wisły Kraków, został królem strzelców Ekstraklasy.

Oficjalnie: Carlitos wrócił do Legii Warszawa

"Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać Carlitosa. To piłkarz, który doskonale zna ekstraklasę. Ma znakomitą technikę, świetny zmysł taktyczny i doskonale odnajduje przestrzenie w polu karnym. Testy motoryczne i sprawnościowe potwierdziły, że Carlitos jest w dużo lepszej formie fizycznej niż trzy lata temu, gdy opuszczał nasz klub. To naprawdę imponujące. Teraz może dać dużo więcej Legii" - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany przez stronę internetową warszawskiego klubu.

"Legia to jest Legia - każdego roku może osiągnąć dobry rezultat w lidze. Mogę obiecać, że dam zespołowi wszystko, co mam. Klub dał mi bardzo wiele i chcę oddać przynajmniej tyle, ile od niego dostałem" - podkreślił Carlitos, który będzie występował z numerem 19.

Po pięciu kolejkach sezonu 2022/2023 Legia zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Od prowadzącej Wisły Płock dzielą ją trzy punkty.

RadioZET.pl/PAP