Zamknij

Wielka rewolucja w Wiśle Kraków. "Biała Gwiazda" ma nowego prezesa

29.07.2022 07:50

Wielka rewolucja w Wiśle Kraków. Jak poinformowała w czwartek po południu "Biała Gwiazda", 1 sierpnia obowiązki prezesa klubu obejmie Władysław Nowak, który zastąpi na tym stanowisku Dawida Błaszczykowskiego.

Dawid Błaszczykowski
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Władysław Nowak 1 sierpnia obejmie obowiązki prezesa Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków SA. Zastąpi na tym stanowisku Dawida Błaszczykowskiego, który wraz z wiceprezesem Maciejem Bałazińskim złożyli dymisję jeszcze w maju, po spadku zespołu piłkarskiego do 1. ligi.

Decyzją właścicieli klubu ustępujący zarząd pełnił swoją funkcję do momentu uporządkowania bieżących spraw: sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z partnerami biznesowymi. W tym czasie przygotowano spółkę pod płynne przekazanie zadań nowemu prezesowi.

Władysław Nowak nowym prezesem Wisły Kraków

Błaszczykowski stanowisko prezesa Wisły objął 20 kwietnia 2020 roku, a od 19 czerwca 2020 roku tworzył zarząd z Bałazińskim.

Nowy prezes Wisły, absolwent Politechniki Śląskiej, przez całe dotychczasowe życie zawodowe związany był z branżą budowlaną. Od 2015 roku jest współwłaścicielem firmy Nowak-Mosty, która jesienią 2019 roku została sponsorem Wisły i z czasem zwiększała swoje zaangażowanie w klub. W grudniu 2021 roku Nowak objął także 3,75 procent akcji piłkarskiej spółki.

Wisła, która w maju tego roku po raz czwarty w historii spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej, po dwóch kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli 1. ligi.

loader

RadioZET.pl/PAP