Wisła Kraków dołączyła do grona ćwierćfinalistów PP. Widzew odpada

02.12.2021 22:07
Widzew Łódź - Wisła Kraków

Wisła Kraków dołączyła do grona ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski w sezonie 2021/2022. W 1/8 finału "Biała Gwiazda" pokonała na wyjeździe wicelidera 1. Ligi Widzew Łódź 3:1. Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się w piątek.

Widzew - Wisła Kraków: wynik. Starcie wicelidera 1. Ligi z 13. drużyną PKO Ekstraklasy było przedostatnim akcentem 1/8 finału Pucharu Polski. Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna, Lech Poznań, Raków Częstochowa, Arka Gdynia i Legia Warszawa. W czwartek miał do nich dołączyć Widzew Łódź lub Wisła Kraków. Starcie Piasta z Górnikiem Zabrze zostało przełożone z powodu koronawirusa.

Obie ekipy mają w ostatnich tygodniach duże problemy z wygrywaniem spotkań. "Biała Gwiazda" zdobyłą tylko trzy punkty w pięciu meczach - za zwycięstwo w derbach z Cracovią. Ponadto przegrywała ze Śląskiem Wrocław aż 0:5, z Wisłą Płock (0:2), z Jagiellonią Białystok (1:3) i z Radomiakiem Radom. Łodzianie z kolei dopier w niedzielę ograli Zagłębie Sosnowiec 3:2 i przerwali serię pięciu spotkań bez triumfu. Marazm kosztował ich utratę pozycji lidera 1. Ligi.

Widzew - Wisła Kraków w Pucharze Polski: wynik

Na pierwsze gorące zdarzenie nie trzeba było długo czekać, bo już w 7. minucie arbiter Paweł Raczkowski wskazał na "wapno" za rzekomy faul Żukowa na Nunesie. Po obejrzeniu powtórki sędzia wycofał się jednak z tej decyzji, a jeszcze przed upływem pół godziny gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Dominika Kuna.

Widzew wygrał premierową odsłonę, jednak w drugiej nie miał już byt wiele do powiedzenia. Wprawdzie cały czas poczynał sobie nieźle, ale to przyjezdni strzelali gole. Do wyrównania przy pasywności obrońców łodzian doprowadził Felicio Brown Forbes i kiedy zanosiło się na dogrywkę, kolejny cios zadał wprowadzony z ławki Jan Kliment. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 97. minucie, wykorzystując wycieczkę w pole karne bramkarza gospodarzy Jakuba Wrąbla.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3

Bramki: Dominik Kun (29') - Felicio Brown Forbes (64'), Jan Kliment (87', 90'+7)

Składy:

• Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński (Paweł Tomczyk 89'), Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna (Krystian Nowak 35') - Fabio Nunes (Juliusz Letniowski 89'), Dominik Kun, Marek Hanousek, Paweł Zieliński - Radosław Gołębiowski (Kacper Karasek 76'), Karol Danielak (Mateusz Michalski 76') - Bartosz Guzdek
  • Wisła K.: Paweł Kieszek - Matej Hanousek, Maciej Sadlok, Michal Frydrych, Dawid Szot (Konrad Gruszkowski 85') - Aschraf El Mahdioui, Georgij Żukow - Stefan Savić (Jan Kliment 58'), Yaw Yeboah, Piotr Starzyński (Mateusz Młyński 58') - Felicio Brown Forbes (Michal Skvarka 85')