Ekstraklasa: Hładun zamurował bramkę, Zagłębie wskoczyło na podium

25.09.2021 19:25
Warta Poznań - Zagłębie Lubin

Dominik Hładun popisał się kilkoma wybornymi interwencjami, a jego Zagłębie Lubin pokonało Wartę Poznań 2:0 w 9. kolejce PKO Ekstraklasy i wskoczyło na 3. miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę może je stracić na rzecz Śląska Wrocław i/lub Pogoni Szczecin.

• Zagłębie Lubin pokonało Wartę Poznań w 9. kolejce PKO Ekstraklasy
  • Bohaterem spotkania został bramkarz gości Dominik Hładun, który m.in. obronił rzut karny
  • "Miedziowi" wskoczyli na 3. miejsce w ligowej tabeli

Zagłębie Lubin po niepewnym początku sezonu złapało wiatr w żagle i w dwóch ostatnich meczach zdobyło komplet punktów, co pozwoliło przesunąć się tej drużynie w górną część ligowej tabeli. Warta Poznań, rewelacja poprzednich rozgrywek, na razie nie może się odnaleźć i potwierdza niejako tezę, że drugi rok w elicie jest najtrudniejszy. Już teraz wiadomo, że po tej kolejce znajdzie się w strefie spadkowej.

Spotkanie 9. kolejki mogło ułożyć się inaczej, ale w 41. minucie Mateusz Kupczak zmarnował rzut karny. Właśnie wtedy rozpoczął się "koncert" Dominika Hładuna, który obronił uderzenie gracza gości.

Ekstraklasa: Warta Poznań - Zagłębie Lubin [WYNIK]

Zanim o tym, przyjezdni zdobyli gola do szatni za sprawą Tomasa Zajica. Po przerwie Hładun dwa razy genialnie obronił uderzenia Adama Zrelaka - najpierw z czterech metrów, potem z ok. siedmiu. Tymczasem jego koledzy "dobili" gospodarzy dzięki trafieniu Patryka Szysza po asyście wpuszczonego z ławki Filipa Starzyńskiego.

Zagłębie Lubin po dziewięciu kolejkach ma 15 punktów i do prowadzącego Lecha Poznań traci tylko trzy "oczka".

Warta Poznań - Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Tomas Zajic (45.+1), Patryk Szysz (66.)