Ekstraklasa: Warta odwróciła losy meczu, cenna wygrana z Wisłą Kraków

21.11.2020 21:56
Warta Poznań - Wisła Kraków

Warta Poznań po przerwie odróciła losy spotkania i wygrała z Wisłą Kraków 2:1 w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Kuzimski, a wcześniej karnego nie wykorzystał Łukasz Trałka.

Warta Poznań i Wisła Kraków przed bezpośrednim starciem miały po 10 punktów, a zatem obie ekipy miały okazję odskoczyć od rywala i wskoczyć przynajmniej na kilka godzin do pierwszej ósemki. Ten cel zrealizowali gospodarze, choć to oni po pierwszej połowie przegrywali.

"Biała Gwiazda" szybko, bo już w 9. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Adiego Mehremicia. Poznaniacy mogli wyrównać jeszcze przed upływem pół godziny, ale karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Ambramowicza nie wykorzystał kapitan Łukasz Trałka.

Ekstraklasa: Warta Poznań - Wisła Kraków [WYNIK]

Poznaniacy wyszli na drugą połowę odmienieni i po 120 sekundach odrobili straty. Na listę strzelców po bardzo ładnej akcji całego zespołu wpisał się Jan Grzesik. Ten sam zawodnik w 59. minucie zaliczył szczęśliwą asystę, a gola zdobył Mateusz Kuzimski.

Gospodarze wygrali ten mecz w jedenastkę - trener Piotr Tworek nie dokonał ani jednej zmiany.

Dzień przed spotkaniem decyzję o zakończeniu kariery ogłosił Marcin Wasilewski, były obrońca Wisły Kraków i reprezentacji Polski.

Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1

Bramki: Jan Grzesik (47.), Mateusz Kuzimski (59.) - Adi Mehremić (9.)