Ekstraklasa: Kopanina w Grodzisku Wlkp., remis Warty ze Stalą

10.04.2021 19:32
Warta Poznań - Stal Mielec

Warta Poznań bezbramkowo zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim ze Stalą Mielec w spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy. O tego typu meczach zwykło się pisać, że się po prostu odbyły - na boisku nic się nie działo.

Warta Poznań w poprzedniej kolejce pokonała Górnika Zabrze 2:1 i wskoczyła do górnej części tabeli. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego mieli z kolei wolne, bo ich starcie z Rakowem Częstochowa przełożono z powodu koronawirusa.

Stal Mielec przed tygodniem nie grała i spadła na ostatnią pozycję w ligowej tabeli. W sobotę tej pozycji nie poprawiła i zrobiła naprawdę niewiele, by ten cel zrealizować. Poznaniacy też niespecjalnie kwapili się do ataku, w związku z czym w Grodzisku Wielkopolskim obejrzeliśmy jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie.

Ekstraklasa: Warta Poznań - Stal Mielec [WYNIK]

Przez 45 minut w tym meczu praktycznie nic się nie działo. Po przerwie lepsza była Warta, przycisnęła zwłaszcza w końcówce, ale i z tego "nie zrodził się" żaden gol.

Zawodnicy Stali trochę za dużo miejsca przed polem karnym zostawiali Łukaszowi Trałce, który miał dwie okazje do uderzenia z dystansu. Dobrą zmianę dał Mateusz Czyżycki, ożywił się Makana Baku, jednak żadnemu z nich nie udało się wpisać na listę strzelców. Najbliżej celu był ten ostatni, który w doliczonym czasie gry obił poprzeczkę po interwencji Strączka.

Warta awansowała na 7. miejsce w tabeli. Stal nadal jest ostatnia.

Warta Poznań - Stal Mielec 0:0