Zamknij

Ekstraklasa: Mecz Warta - Legia przełożony przez koronawirusa

04.10.2020 10:43
Mecz Warta - Legia przełożony przez koronawirusa
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Mecz Warta Poznań - Legia Warszawa w ramach 6. kolejki PKO Ekstraklasy został odwołany z powodu wykrycia koronawirusa w drużynie beniaminka - poinformowała prowadząca rozgrywki spółka Ekstraklasa.

Jak poinformowano, odwołanie pojedynku ma związek z potwierdzonymi przypadkami zakażenia COVID-19 w zespole beniaminka. W tygodniu poprzedzającym mecz u jednej z osób stwierdzono objawy zakażenia. Zgodnie z procedurą została ona odizolowana i skierowana na badania, które potwierdziły obecność koronawirusa.

Klub był w stałym kontakcie z Komisją Medyczną PZPN. W sobotę trzy kolejne osoby zostały wysłane na izolację oraz badania i okazało się, że również są zakażone. Rano w dniu meczu u trzech następnych osób pojawiły się objawy charakterystyczne dla koronawirusa i znów, zgodnie z zaleceniami, zostały one odizolowane oraz skierowane na badania.

Ekstraklasa: Trzy mecze 6. kolejki przełożone

W tej sytuacji, nie było możliwości, żeby mecz Warty z Legią odbył się zgodnie z planem. Wstępnie ustalono, że spotkanie zostanie rozegrane 3 listopada.

To już kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy przełożone z powodu zarażenia koronawirusem. Wcześniej odwołano pojedynki Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok i Wisły Kraków z Lechią Gdańsk.

RadioZET.pl/PAP