Rozpad Korony Kielce. Trzech piłkarzy odsuniętych od drużyny

20.06.2020 14:08
rozpad Korony Kielce

Uros Duranović, Matej Pucko i Bojan Cecarić zostali odsunięci od zajęć z Koroną Kielce. Klub Ekstraklasy postanowił też, że nie przedłuży z nimi umów, które wygasają na koniec czerwca.

Korona Kielce w piątek przegrała z Górnikiem Zabrze 2:3. Warto zaznaczyć, że kielczanie prowadzili 2:1 do 79. minuty. Potem na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gola samobójczego zdobył Ognjen Gnjatić, a w ostatnich sekundach meczu bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Igor Angulo.

Brak punktów oznacza, że Korona znajduje się w trudnej sytuacji, a jej utrzymanie w Ekstraklasie stoi pod znakiem zapytania. Zespół z Kielc zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów, tracąc do bezpiecznej pozycji pięć „oczek”.

Korona Kielce pozbywa się trzech piłkarzy

W sobotę rzecznik prasowy klubu poinformował na Twitterze, że trzech piłkarzy zostało odsuniętych od pierwszego zespołu, a władze drużyny nie przedłużą z nimi kontraktów.

Uros Duranović trafił do Korony w tym sezonie. W barwach zespołu rozegrał 20 meczów i nie zdobył ani jednego gola. Matej Pucko gra w Kielcach drugi rok i w 57 występach strzelił sześć bramek. Z kolei Bojan Cecarić przeszedł do Korony z Cracovii na zasadzie wypożyczenia zimą. Zdążył zagrać w siedmiu spotkaniach.