Rafał Kurzawa nie dla Górnika. Zabrzanie zabrali głos ws. transferu Polaka

03.09.2019 13:28
Rafał Kurzawa
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/East News

Górnik Zabrze był bardzo blisko wypożyczenia w ostatnim dniu okna transferowego swojego byłego pomocnika, Rafała Kurzawy. Ostatecznie, z niewiadomych jeszcze w poniedziałek przyczyn, zabrzanom nie udało się sprowadzić 26-latka. Dzień po zakończeniu się okresu transferowego działacze popularnych "Górników" zabrali głos w sprawie kulisów całej transakcji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Górnik Zabrze miał wypożyczyć z francuskiego Amiens swojego byłego pomocnika Rafała Kurzawę. Zawodnik przeszedł testy medyczne, ustalił warunki umowy, ale francuski klub w nocy, tuż przed zamknięciem okienka transferowego, nie potwierdził porozumienia.

Transfery: Rafał Kurzawa nie dołączy do Górnika Zabrze. Wiemy dlaczego

Kurzawa w barwach zabrzan był rewelacją sezonu 2017/18. Popisywał się asystami i świetnie wykonywał rzuty wolne. W efekcie trafił do kadry prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę, pojechał i zagrał w mistrzostwach świata, a następnie przeszedł do Amiens.

We Francji szło mu już gorzej i w styczniu 2019 został wypożyczony na pół roku do duńskiego FC Midtjylland. Teraz miał zagrać znów w Górniku, co potwierdził we wtorkowym oświadczeniu zabrzański klub.

26-letni pomocnik zdążył już wybrać numer, z którym miał występować w ekipie 14-krotnego mistrza Polski i nawet... miejsce w szatni. Miał zostać wypożyczony do końca sezonu z prawem pierwokupu, a do tego bez możliwości powrotu piłkarza do Francji zimą. Nocne negocjacje musiały się jednak skończyć do północy. Kluby osiągnęły wstępne porozumienie, lecz Amiens go oficjalnie nie potwierdziło i sprawa upadła.

"Nie znamy powodu takiej decyzji. W krótkim czasie wykonaliśmy duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by zrealizować powrót Rafała. Dziękujemy wszystkim sponsorom i kibicom Górnika, którzy aktywnie zaangażowali się w ten projekt. Ostatnie dni pokazały, jak bardzo można liczyć na pomoc naszych partnerów, co ma dla nas ogromne znaczenie" – napisali działacze Górnika we wtorkowym oświadczeniu.

Rafał Kurzawa nie dołączy do Górnika Zabrze. Może przenieść się tam dopiero w kolejnych oknach

Nie wykluczyli, że kwestia pozyskania pomocnika wróci podczas kolejnych okienek transferowych.

Górnik po siedmiu kolejkach PKO Ekstraklasy z dorobkiem 10 punktów zajmuje dziewiątą lokatę.

RadioZET.pl/PAP/MG