Zamknij

Ekstraklasa. Oficjalnie: Bramkarz Arsenalu wypożyczony do Jagiellonii

15.01.2020 17:14
Dejan Iliev
fot. Twitter/Jagiellonia

Dejan Iliev został wypożyczony z Arsenalu do Jagiellonii Białystok. Macedoński bramkarz "Kanonierów" spędzi przy Słonecznej resztę obecnego sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Macedończyk Dejan Iliev został we wtorek nowym bramkarzem występującej w ekstraklasie Jagiellonii Białystok. 24-letni piłkarz, wypożyczony z Arsenalu, gdzie nie zdołał przebić się do kadry pierwszego zespołu, ostatnie pół roku spędził w słowackim SKF Sered.

Transfery: Dejan Iliev wypożyczony z Arsenalu do Jagiellonii Białystok

O ewentualnym wzmocnieniu rywalizacji na pozycji bramkarza mówił kilka dni temu dziennikarzom nowy trener Jagiellonii Bułgar Iwajło Petew. Obecny sezon w bramce tego zespołu zaczął Damian Węglarz, a w ostatnich meczach bronił Grzegorz Sandomierski. Szansy jak dotąd nie dostał chorwacki bramkarz Krsevan Santini, który od pół roku również jest w kadrze Jagiellonii.

Dejan Iliev pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Strumicy, skąd pochodzi. Dobre występy w zespołach juniorskich zadecydowały, że trafił do systemu szkolenia Arsenalu Londyn w drużynie do lat 18. W sezonie 2013/14 zaczął występować w zespole do lat 21, w tym w Lidze Młodzieżowej UEFA. W rozgrywkach 2017/18 trafił do rezerw Arsenalu, rywalizując na poziomie Premier League 2.

W sezonie 2018/19 rozegrał w tym zespole 18 spotkań. Obecny sezon zaczął na wypożyczeniu do słowackiego SKF Sered, gdzie bronił regularnie; umowa jednak zakończyła się i zawodnik najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Jagiellonii.

- Bardzo długo znamy się z Krystianem Bielikiem, który jest moim bardzo dobrym kolegą. Jako że blisko się trzymamy i mam do niego duże zaufanie, postanowiłem zasypać go pytaniami o grę w Polsce, ekstraklasie i Jagiellonii. Wypowiadał się w samych superlatywach, więc nie miałem żadnych obaw przed przenosinami. Teraz jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do Jagiellonii i nie mogę już się doczekać pierwszego treningu - powiedział Iliev, cytowany przez oficjalną stronę internetową białostockiego klubu.

To pierwszy transfer do Jagiellonii w zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy. Zbiegł się w czasie z odejściem do szkockiego Celticu Glasgow młodzieżowego reprezentanta Polski, czołowego strzelca białostoczan w tym sezonie Patryka Klimali.

Białostoczanie, którzy zimową przerwę w rozgrywkach spędzają na dziewiątym miejscu w tabeli ekstraklasy, od blisko tygodnia przygotowują się do drugiej części sezonu. W sobotę wylatują na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie mają rozegrać cztery mecze kontrolne.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP