Zamknij

Kolejny dług Tomasza Hajty: "Myślisz, że oddał?"

14.05.2020 18:58
Tomasz Hajto ma dług wobec Marko Bajicia
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Tomasz Hajto ma dług nie tylko wobec Rafała Kośca, ale także w stosunku do Marko Bajicia. W przypadku Serba chodzi o znacznie mniejszą kwotę, ale i on wciąż czeka na zwrot pieniędzy.

Tomasz Hajto, były reprezentant Polski i swego czasu jeden z czołowych graczy Schalke 04 Gelsenkirchen, od Rafała Kośca, który od 2016 roku po upadku ze schodów jest częściowo sparaliżowany i zbiera na operację w Stanach Zjednoczonych, pożyczył - według nieoficjalnych informacji - aż 200 tysięcy złotych. W marcu były piłkarz Polonii Warszawa przyznał, że nadal nie odzyskał całej kwoty, ale ma nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Hajto wydał wówczas oświadczenie, że robi wszystko, by jak najszybciej zamknąć tę sprawę.

Okazuje się, że dług wobec Kośca nie jest jedynym, jaki zaciągnął były kadrowicz. Kolejne pieniądze pożyczył od swojego byłego kolegi z Górnika Zabrze, Marko Bajicia. - Prowadził życie, jakie prowadził. Ciągle nie miał pieniędzy. Ode mnie pożyczył 9 tysięcy. Myślisz, że oddał? Zapomnij! - powiedział Serb w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Marko Bajić o Tomaszu Hajcie i Jerzym Brzęczku

W czasach wspólnych występów na Górnym Śląsku Bajić mieszkał w pokoju z Hajtą, a w drużynie był wówczas także selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Serb wspominał, że obaj Polacy mieli porywczy charakter. - Był specyficzny. Na wszystkich krzyczał. Był jeszcze Jurek! Jurek Bzencek! On też się na wszystkich darł, ale porównując go z Hajtą to niebo i ziemia. Obaj byli przecież dobrymi piłkarzami. Jeden jest na topie, a drugi pożycza pieniądze od Marko Bajicia - zaznaczył.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Oprócz rocznej przygody w Górniku Zabrze, Marko Bajić bronił barw trzech innych polskich klubów: Lechii Gdańsk, Górnika Łęczna i Bytovii Bytów.

RadioZET.pl/sport.tv.pl/Onet.pl