Zamknij

Szokujące doniesienia TVP. Paulo Sousa może trafić do polskiego giganta

20.10.2021 19:08
Paulo Sousa
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Legia Warszawa jest zainteresowana usługami Paulo Sousy, obecnego trenera reprezentacji Polski - poinformowało niespodziewanie TVP Sport. Od dłuższego czasu mówi się, że w związku z kiepską dyspozycją "Wojskowych" w PKO BP Ekstraklasie, posada Czesława Michniewicza w roli szkoleniowca mistrza Polski jest zagrożona.

  1. Szokujące doniesienia TVP. Paulo Sousa może trafić do Legii Warszawa
  2. Paulo Sousa w Legii Warszawa - czy to w ogóle możliwe?

Legia Warszawa znajduje się obecnie w fatalnej formie. Sześć porażek i 15. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy to bilans, którego mistrzowie Polski nie mieli dawno.

I chociaż "Wojskowi" zachwycają w  Lidze Europy, gdzie pokonali Spartaka Moskwa i Leicester City, to nic dziwnego, że ich tragiczna wręcz dyspozycja w lidze sprawia, iż posada Czesława Michniewicza w roli szkoleniowca "Legionistów" jest zagrożona.

Szokujące doniesienia TVP. Paulo Sousa może trafić do Legii Warszawa

Póki co zarząd Legii nie chce jeszcze zwalniać Michniewicza, gdyż dzięki jego sukcesom w Europie udało się wyraźnie podreperować klubowy budżet, jednak jeśli sytuacja ligowa warszawian prędko się nie zmieni, dni szkoleniowca na Łazienkowskiej będą policzone.

A według TVP Sport kandydatów do objęcia jego stanowiska jest wielu. Są to m.in. Jerzy Brzęczek, Marek Papszun czy Henning Berg. Co ciekawe, Telewizja Polska wymieniła jeszcze jednego trenera w tym gronie - Paulo Sousę.

Obecny selekcjoner reprezentacji Polski to szkoleniowiec-marzenie dla władz Legii, nawet jeśli jego zatrudnienie miałoby się okazać bardzo kosztowne i trudne. Kiedy trener biało-czerwonych pojawił się na stadionie Legii, siedział blisko m.in. Dariusza Mioduskiego i właśnie wówczas miało dojść do wielu mniej lub bardziej formalnych rozmów na temat jego potencjalnego zatrudnienia.

Paulo Sousa w Legii Warszawa - czy to w ogóle możliwe?

Kontrakt Sousy z reprezentacją Polski wygasa co prawda wraz z końcem eliminacji do mistrzostw świata 2022, ale zostanie automatycznie przedłużony, jeśli biało-czerwoni awansują do baraży o awans na mundial, a są tego bardzo blisko.

Dodatkowo nawet w przypadku, w którym Paulo Sousa byłby wolny na rynku, Portugalczykiem interesuje się już kilka zagranicznych klubów, z którymi Legii ciężko byłoby konkurować.

RadioZET.pl/TVP Sport