Ekstraklasa: Strzelanina w meczu Jagiellonia - Warta, Legia lepsza od Lechii

05.12.2020 23:12
Jagiellonia - Warta

Raków Częstochowa przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 0:1 w 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy i stracił pozycję lidera. Na pierwsze miejsce awansowała broniąca tytułu Legia, która pokonała w Warszawie Lechię 2:0. W innym sobotnim meczu Jagiellonia wygrała z Wartą 4:3.

Wynik we Wrocławiu oznacza przerwanie serii dziesięciu ligowych meczów Rakowa bez porażki. Zespół z Częstochowy przegrał tylko na inaugurację (1:2 z Legią), a później odniósł siedem zwycięstw i trzy razy zremisował. Obecnie musi sobie jednak radzić bez kontuzjowanego Czecha Tomasa Petraska, co jest dużym osłabieniem zespołu Marka Papszuna.

W sobotę gola dla Śląska, również osłabionego kadrowo, strzelił w 71. minucie Bartłomiej Pawłowski.

Zespół Legii Warszawa natomiast pokonał u siebie Lechię po golach Czecha Tomasa Pekharta w 61. minucie oraz Portugalczyka Rafaela Lopesa w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry. Lechia ostatnie cztery minuty grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Tomasza Makowskiego.

Aż siedem bramek padło w pierwszym sobotnim spotkaniu, w którym Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z beniaminkiem Wartą Poznań 4:3, choć do przerwy przegrywała 2:3. Bohaterem spotkania okazał się Jakov Puljic - Chorwat zdobył trzy bramki, w tym decydującą z rzutu karnego w 90+1. minucie. Łącznie w sezonie ma osiem trafień.

Warta w drugim kolejnym meczu straciła decydującego gola z "jedenastki" w końcówce, poprzednio w spotkaniu z Rakowem (0:1). W tabeli Jagiellonia jest szósta (17 pkt), a poznański beniaminek - jedenasty (13 pkt).