Poznaliśmy stanowisko Górnika ws. podejrzanego o gwałt bramkarza Dawida K.

02.10.2019 18:17
Dawid K.
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Górnik Zabrze wydał oficjalne stanowisko w sprawie podejrzanego o gwałt i tymczasowo aresztowanego bramkarza klubu, Dawida K. Ich komentarz pozbawiony jest jednak jakichkolwiek nowych informacji na temat całego zajścia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Górnik Zabrze nie komentuje sprawy aresztowania swojego piłkarza, bramkarza Dawida K., w związku z podejrzeniem o gwałt – przekazał klub w oświadczeniu.

Stanowisko Górnika Zabrze ws. bramkarza Dawida K. podejrzanego o gwałt

„Górnik jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że klub zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań” – napisali działacze.

Podkreślili, że sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne.

„Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione. Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania” – podkreślili.

O sprawie napisał Super Express. Według gazety zawodnik został zatrzymany w niedzielę nad ranem w Katowicach, a następnie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem gwałtu.

Więcej zobacz TUTAJ: Bramkarz Górnika Zabrze trafił do aresztu. Jest podejrzany o gwałt

RadioZET.pl/PAP