Zamknij

Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie

04.05.2021 17:07
Stal Mielec
fot. PAP

PGE FKS Stal Mielec nie otrzymała uprawnień do gry w PKO Ekstraklasie w sezonie 2021/2022 - poinformowała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Mielecki klub zapowiedział odwołanie od tej decyzji.

Stal Mielec na ten moment nie podała szczegółów na temat tego, czego dotyczy problem. Jednak, jak można przeczytać w komunikacie Komisji nie spełnili oni "kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego". Oznacza, to, że są błędy (ew. braki, np. raportu biegłego rewidenta) w rocznym sprawozdaniu finansowym (punkt F.01). Z tego najprawdopodobniej wynikają problemy z realizacją punktów F.03 (rozliczenie transferów) i F.04 (m.in. rozliczenie zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego, tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne opłat, w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej).

- W związku z decyzją klub złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne - czytamy w oświadczeniu Stali.

Stal Mielec bez licencji na grę w PKO Ekstraklasie

Na razie mielczanie nie są pewni, że w przyszłym sezonie będą występować na boiskach PKO Ekstraklasy. Po 28 kolejkach zajmują przedostatnie 15. miejsce z przewagą trzech punktów nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jednak piłkarze z Podkarpacia rozegrali o jedno spotkanie mniej od "Górali". W środę w zaległym meczu mają się zmierzyć z Rakowem Częstochowa.

RadioZET.pl/PAP