Zamknij

Skuteczne odwołanie Stali Mielec. Klub dostał licencję na grę w ekstraklasie

20.05.2021 17:54
Stal Mielec dostała licencję na grę w ekstraklasie
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Stal Mielec otrzymała licencję na grę w PKO Ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Początkowo Komisja PZPN nie zgodziła się na występy tej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale po rozpatrzeniu odwołania tę decyzję zmieniono.

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołania klubów Stal Mielec oraz KKS Kalisz od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. W stosunku do klubu Stali Mielec Komisja postanowiła: przyznać licencję na rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym" - można przeczytać w komunikacie. Stal będzie musiała zapłacić 15 tys. zł za "naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego".

4 maja ogłoszono, że Stal nie otrzymała uprawnień do gry w ekstraklasie. Według wyjaśnień klubu brakowało sprawozdania finansowego z pierwszej części 2020 r., gdy drużyna piłkarska była jeszcze pod opieką stowarzyszenia (obecnie Spółki Akcyjnej).

Stal Mielec zostaje w ekstraklasie

W końcowej tabeli minionego sezonu Stal zajęła 15. miejsce. Wyprzedziła tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale do pierwszej ligi wyjątkowo został zdegradowany tylko jeden zespół. Po ostatnim meczu mielczan (na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1) ich ówczesny trener Włodzimierz Gąsior powiedział: - Był to też ostatni mecz Stali pod moim kierownictwem.

Sprawa trenera dwukrotnych mistrzów Polski (1973, 1976) ma zostać wyjaśniona w czwartek wieczorem. Pierwszy ich trening, po przerwie ma się odbyć 14 czerwca.

RadioZET.pl/PAP