Absurdalny gol samobójczy w meczu ekstraklasy. Trafił do siatki z własnej połowy

Paweł Żurek
03.09.2022 17:49

Javier Hyjek w meczu ze Stalą Mielec strzelił jednego z najbardziej niezwykłych goli samobójczych w historii ekstraklasy. Młody pomocnik Śląska trafił do siatki Michała Szromnika po podaniu z własnej połowy.

Stal Mielec - Śląsk. Absurdalny gol samobójczy w meczu ekstraklasy [WIDEO]

Hyjek trafił do własnej bramki w 69. minucie. Goście z Mielca wykonywali rzut rożny, po którym piłka trafiła do będącego w okolicach środka boiska Hyjka. 21-latek mocno kopnął ją w kierunku swojego bramkarza, a wysunięty przed pole karne Chromnik nie trafił w futbolówkę, która powędrowała do opuszczonej bramki Śląska.

Po samobójczym trafieniu Hyjka Stal prowadziła już 2:0. Pierwszego gola dla drużyny Adama Majewskiego zdobył Said Hamulić (24. minuta, strzał głową).

Dla Stali, która w letnim oknie transferowym została znacznie osłabiona, wygrana ze Śląskiem była 4 zwycięstwem w 8 meczach. Drużyna Majewskiego zanotowała też jeden remis.

Stal Mielec - Śląsk: WYNIK

PGE FKS Stal Mielec - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Said Hamulic (24-głową), 2:0 Javier Hyjek (69-samobójcza).