Slawomir Peszko odszedł z Lechii Gdańsk. Kontrakt piłkarza rozwiązany

26.03.2020 12:19
Sławomir Peszko odszedł z Lechii Gdańsk

Sławomir Peszko nie jest już piłkarzem występującej w PKO Ekstraklasie Lechii Gdańsk. Ważny do 30 czerwca kontrakt 35-letniego skrzydłowego został decyzją Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN rozwiązany z winy klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W przerwie zimowej Peszko, a także Rafał Wolski, Błażej Augustyn i Artur Sobiech, zwrócili się do Lechii z żądaniem uregulowania zaległości finansowych. W konsekwencji cała czwórka nie pojechała na zgrupowanie do Turcji, została odsunięta od treningów z pierwszym zespołem i dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Z tej możliwości pierwszy skorzystał Sobiech, który w połowie stycznia został piłkarzem rywalizującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK Stambuł.

Niebezpieczna zabawa Peszki z synem. Mógł kopnąć go w głowę [WIDEO]

Jako drugi z Lechii odszedł Wolski, który w rundzie jesiennej wystąpił w 16 meczach i zdobył jedną bramkę. 5 marca jego umowa, ze względu na kontraktowe zaległości, została rozwiązana z winy klubu, a na drugi dzień 27-letni środkowy pomocnik został zawodnikiem Wisły Płock.

Oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z winy Lechii złożył ponadto Peszko, jednak klub zwrócił się do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o ustalenie jego bezskuteczności. Ostatecznie ten organ rozstrzygnął tę kwestię na korzyść byłego reprezentanta Polski.

W tym sezonie Peszko zagrał w 18 ligowych spotkaniach i strzelił trzy gole.

RadioZET.pl/PAP