Ekstraklasa: Legia Warszawa górą w meczu na szczycie

08.12.2019 19:38
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

W meczu na szczycie PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 3:0. Liderem po 18. kolejkach jest Pogoń Szczecin, która we wcześniej rozegranym spotkaniu ograła Piast Gliwiece 1:0.

Legia i Pogoń mają tyle samo punktów - 35, ale szczecinianie legitymują się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Przed 18. serią gier 1. miejsce zajmował Śląsk, a Legia plasowała się na 3. pozycji. Wyniki innych meczów sprawiły, że warszawianie i wrocławianie przystępowali do tego starcia z miejsc 3. i 4.

Legia pokonała Śląsk w meczu na szczycie ekstraklasy

Mecz na szczycie nie przyniósł spodziewanych emocji. Wszystko mogło rozpocząć się doskonale dla gospodarzy, jednak w 7. minucie Robert Pich nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Lewczuka na Gąsce. Jedenastkę obronił Radosław Majecki. Ta sytuacja szybko się zemściła, bo jeszcze przed upływem kwadransa składną akcję przyjezdnych na gola zamienił Paweł Wszołek.

Po przerwie Śląsk nie rzucił się do ataku, a mimo to i tak nadział się na kontrę. Michał Karbownik, który asystował przy pierwszym trafieniu, przeprowadził przebojową akcję, po której piłka szczęśliwie dotarła do Jose Kante, a ten z ostrego kąta wpakował ją do siatki i podwyższył na 2:0. Wynik w 83. minucie ustalił Luquinhas po centrze Wszołka.

Śląsk - Legia: Pirotechnika na trybunach

W 24. minucie sędzia musiał przerwać spotkanie ze względu na środki pirotechniczne odpalone przez kibiców obu drużyn. Piłkarze zeszli do szatni, a mecz został wznowiony po ok. 10 minutach. Tyle zostało doliczone do pierwszej połowy.

W czubie tabeli wciąż jest ciasno. Pogoń i Legia mają po 35 punktów, a Cracovia i Śląsk po 33.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3

Bramki: Paweł Wszołek (14.), Jose Kante (73.), Luquinhas (83.)