Wielki powrót Ekstraklasy, podział punktów we Wrocławiu

29.05.2020 20:00
Śląsk - Raków

Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1 (0:0) w pierwszym meczu po wznowieniu Ekstraklasy. Jednocześnie wrocławianie stracili szansę zostania wiceliderem tabeli.

Piłkarze Śląska Wrocław przetrwali napór rywali, zaczęli przedzierać się w pobliże bramki Rakowa i pierwsi stworzyli sytuację bramkową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Mączyńskiego głową strzelał Mark Tamas, ale Jakub Szumski fantastyczną paradą wybił piłkę z linii. Chwilę później szansę na gola mieli goście, ale Sebastian Musiolik przegrał pojedynek z bramkarzem Śląska. Później jeszcze po błędzie Jarosława Jacha w słupek trafił Erik Exposito i emocje w pierwszej połowie się skończyły.

Po zmianie stron tempo gry nieco wzrosło, ale nie przełożyło się to na liczbę sytuacji pod bramkami. Obu zespołom brakowało przede wszystkim dokładności i ostatniego podania. W tym okresie miały po jednej sytuacji. Najpierw Felicio Brown Forbes groźnie strzelał z linii pola karnego a kilka chwil później doskonałą szansę miał Robert Pich, ale trafił wprost a bramkarza Rakowa.

Śląsk - Raków: Pierwsza bramka po wznowieniu Ekstraklasy

Im było bliżej końca spotkania, tym tempo gry było coraz mniejsze. W środku pola powstała wielka dziura, bo piłka latała z jednego pola karnego na drugie. Oba zespoły ograniczały się do dośrodkowań i po jednym z takich zagrań padł gol. Po podaniu z lewej strony Forbes uprzedził obrońców Śląska i strzałem głową zdobył gola.

Tak padła pierwsza bramka po wznowieniu Ekstraklasy [WIDEO]

Do końca spotkania pozostawało niespełna 10 minut i Śląsk wydawał się bezradny. Z pomocą wrocławianom przyszedł Tomas Petrasek, który w niegroźnej sytuacji uderzył w polu karnym Picha. Po analizie wideo sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na gola zamienił Michał Chrapek. Jeszcze chwilę później Pich mógł sam zdobyć gola, ale Szumski nie dał się zaskoczyć i pierwszy mecz po kwarantannowej przerwie zakończył się remisem 1:1.

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Felicio Brown Forbes (83-głową), 1:1 Michał Chrapek (90+1-karny).