Raków Częstochowa dogonił Lecha. Cenna wygrana ze Śląskiem Wrocław

16.10.2021 21:52
Śląsk - Raków

Raków Częstochowa w meczu na szczycie piłkarskiej PKO Ekstraklasy pokonał w 11. kolejce Śląsk Wrocław 2:1 i zrównał się punktami z drugim w tabeli Lechem Poznań. Liderem po sobotnich spotkaniach jest Lechia Gdańsk.

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa mógł uchodzić za mecz na szczycie. Wprawdzie w niedzielę fanów polskiej piłki czeka jeszcze ligowy klasyk Legia Warszawa - Lech Poznań, to aktualna 15. pozycja mistrza Polski nie pozwala na określenie tego spotkania takim mianem. Tymczasem zarówno ekipa z Dolnego, jak i Górnego Śląska plasowały się na 4. oraz 5. pozycji i miały na swoim koncie tylko jedną porażkę w tym sezonie.

W sobotę tę cyfrę po stronie strat zachowali podopieczni Marka Papszuna. Wszystkie gole padły w drugiej połowie w odstępie 11 minut.

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa [WYNIK]

Wynik otworzył w 64. minucie Vladislavs Gutkovskis, który wykorzystał cudowne dogranie Iviego Lopeza. Chwilę później role się odwróciły - Łotysz asystował, a na listę strzelców wpisał się Hiszpan.

Gospodarze zdołali zdobyć tylko honorowego gola za sprawą ładnego uderzenia Mateusza Praszelika, najlepszego młodzieżowca września.

Raków awansował na 3. miejsce w tabeli, ale Lech Poznań i Pogoń Szczecin w 11. kolejce jeszcze nie grały.

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:2

Bramki: Mateusz Praszelik (75.) - Vladislavs Gutkovskis (64.), Ivi Lopez (69.)