Skandaliczne zachowanie Filipiaka. Krzyczał do sędziego: Ty ch*** [WIDEO]

05.12.2020 12:11
Janusz Filipiak

Janusz Filipiak nie wytrzymał w trakcie meczu Cracovia - Wisła (1:1) w 12. kolejce Ekstraklasy. W 61. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla rywali, w wulgarny sposób krzyczał w kierunku sędziego. Wszystko nagrały kamery.

Adresatem obelg rzucanych ze strony właściciela Cracovii był sędzia Piotr Stefański. W 61. minucie podyktował rzut karny dla Wisły Kraków, co rozwścieczyło Filipiaka. Ten domagał się, by arbiter sprawdził sytuację w systemie VAR, robił to jednak w skandaliczny sposób. - VAR! VAR! Ty ch***! - wykrzykiwał.

Nagranie z całej sytuacji opublikowało TVP Sport.

Janusz Filipiak - skandaliczne zachowanie w meczu Cracovia - Wisła Kraków

Nie były to jedyne wulgaryzmy, które tego dnia rzucane były w stronę sędziego. Jak podaje portal sport.interia.pl, wśród obrażających był też m.in. poseł Ireneusz Raś. - Ty pajacu ty, skończona mendo - rzucał w stronę arbitra.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Na gola Felicio Brown Forbesa z rzutu karnego odpowiedział w 85. minucie Pelle van Amersfoort.

Cracovia po 12 meczach legitymuje się bilansem 4 zwycięstw, 6 remisów i 2 porażek. To daje jej 10. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wisła Kraków jest 12.