Zamknij

Sensacyjne doniesienia. Dariusz Mioduski chce sprzedać Legię Warszawa

25.06.2022 13:02

"Fakt" poinformował w piątek, że Dariusz Mioduski zamierza pozbyć się udziałów w Legii Warszawa. Według informacji tabloidu właściciel klubu otrzymał już nawet pierwszą ofertę.

Dariusz Mioduski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

W poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa zawiodła na całej linii. Chociaż stołeczna drużyna była w pewnym momencie rozgrywek zamieszana w walkę o utrzymanie, ostatecznie udało jej się zakończyć sezon w okolicach środka stawki, czyli na 10. miejscu.

Za winnego tych niepowodzeń kibice "Wojskowych" uznali Dariusza Mioduskiego, czemu wyraz dali w ostatniej kolejce ligowej. Fani i kibole warszawian wywiesili wówczas przy Łazienkowskiej dziesiątki transparentów przeciwko właścicielowi klubu.

Dariusz Mioduski chce sprzedać Legię Warszawa

Teraz wszystko wskazuje na to, że Mioduski postanowił wreszcie zareagować na te protesty. Jak poinformował w piątek "Fakt", 58-latek chce pozbyć się pakietu większościowego w udziałach Legii i odbył już nawet pierwsze rozmowy w tej sprawie.

Według informacji tabloidu właściciel "Wojskowych" negocjował z zagraniczną firmą, która działa na polskim rynku, jednak jego oczekiwania finansowe okazały się dla niej zbyt wygórowane. Poszukiwania kupca przez Mioduskiego trwają jednak dalej, a działacz miał już nawet postanowić, że obniży swoje wymagania.

Przypomnijmy, że Dariusz Mioduski odkupił udziały w Legii pięć lat temu od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Od tamtej pory zespół mocno obniżył loty, nawet mimo zatrudnienia w lutym bieżącego roku Marcina Herry w roli wiceprezesa zarządzającego.

loader

RadioZET.pl/PAP