Zamknij

Rząd przyspiesza znoszenie obostrzeń. Zyskają m.in. kluby ekstraklasy

03.05.2020 12:02
Rząd przyspiesza znoszenie obostrzeń
fot. Shutterstock

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja znosi kolejne obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Część z nich dotyczy uprawiania sportu, także zawodowego. Na nowych przepisach zyskają m.in. kluby ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rozgrywki PKO Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja, a wcześniej odbędą się zaległe spotkania 1/4 finału Pucharu Polski. Dzięki sobotniemu rozporządzeniu grupy treningowe będą mogły być liczniejsze.

Dymisja w czasach kwarantanny. Kazimierz Moskal opuszcza ŁKS

Do tej pory na boisku mogło przebywać jednocześnie sześć osób. Takie obostrzenie wciąż będzie obowiązywało na orlikach, generalnie w sporcie rekreacyjnym, jednak w klubach ekstraklasy, w których piłkarze zostali bądź zostaną przebadani na koronawirusa, grupa będzie mogła liczyć 14 osób w najbliższym tygodniu, a od 10 maja 25 osób, co w praktyce oznacza pełnowartościowy trening całej drużyny.

Nowe zasady obowiązują tylko w drużynach ekstraklasy, co stawia pod znakiem zapytania równe szanse w półfinałach Pucharu Polski, gdzie w zaległych parach ekstraklasowe Lech Poznań i Legia Warszawa zmierzą się z przeciwnikami z 1. Ligi - odpowiednio Stalą Mielec i Miedzią Legnica.

Rozporządzenie RM z 2 maja - ekstraklasa:

20.1. Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie:

1) od dnia 4 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi;

2) od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/lex.pl