Raków wicemistrzem, Lopez królem strzelców. Udane zakończenie w Częstochowie

21.05.2022 21:06
Ivi Lopez

Raków Częstochowa w ładny sposób pożegnał się z kibicami i na zakończenie sezonu pokonał Lechię Gdańsk 3:0. Dzięki wygranej ekipa Marka Papszuna może cieszyć się z wicemistrzostwa, a Ivi Lopez z korony króla strzelców.

Raków Częstochowa nie mógł potraktować tego spotkania ulgowo. Wynik tego meczu mógł bezpośrednio wpłynąć na końcowy układ tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ekipa Marka Papszuna nie zawiodła i w Częstochowie pewnie pokonała Lechię Gdańsk 3:0.

Od pierwszych minut piłkarze Tomasza Kaczmarka mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Napór Rakowa przyniósł efekt już w 10. minucie meczu, kiedy to Ivi Lopez rozpoczął strzelanie. Hiszpan idealnie wykończył kombinacyjna akcję Rakowa.

Raków wicemistrzem Polski, Ivi Lopes z koroną króla strzelców

Dwie minuty później Lopez cieszył się z dubletu. Napastnik częstochowian wykorzystał koszmarny błąd Mario Malocy i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dla 27-latka było to 20 trafienie w sezonie. Dzięki dwóm bramkom Lopez zgarnął koronę króla strzelców ekstraklasy.

W drugich 45 minutach Lechia starała się zagrozić bramce Vladana Kovacevicia, jednak nie przyniosło to skutku. Częstochowianie dalej kontrolowali przebieg spotkania, a w 67. minucie dobili rywala, strzelając na 3:0. Pod pole karne nabiegł Vladislavs Gutkovskis, piłka odbiła się jeszcze od nogi pechowego tego dnia Malocy i Raków prowadził już 3:0.

Podopieczni Marka Papszuna nie zaprzepaścili okazji i dzięki wygranej zostali wicemistrzem Polski. Mimo braku mistrzostwa Raków Częstochowa notuje kolejny dobry sezon. "Hutnicy" zdobyli Puchar Polski i tym samy obronili to trofeum.