Zamknij

"Raków cwel" pod stadionem, a Rutkowski? Skandaliczna reakcja prezesa Lecha

16.05.2022 13:17
Piotr Rutkowski
fot. Twitter screen/Pajki95

Podczas sobotniego świętowania mistrzostwa Polski przez Lecha Poznań doszło do skandalicznych scen. Prezes "Kolejorza" Piotr Rutkowski wraz z kibicami obrażał Raków Częstochowa.

W ubiegłą sobotę rozstrzygnęły się losy mistrzostwa Polski. Lech Poznań, na stulecie założenia klubu, zgarnął tytuł w PKO Ekstraklasie. Poznaniacy mogli świętować, dzięki wpadce Rakowa Częstochowa, który niespodziewanie przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1.

Po końcowym gwizdku w Lubinie na ulicach Poznania zapanowała euforia. Co prawda mistrzowska feta zaplanowana jest po ostatnim meczu sezonu, jednak już w sobotę pojawili się kibice pod stadionem, by razem z piłkarzami oglądać mecz "Hutników".

Skandaliczne zachowanie Rutkowskiego [WIDEO]

Gdy mecz Rakowa się zakończył przyszedł czas na wspólne świętowanie. W czasie fety doszło jednak do skandalicznego zdarzenia. W pewnym momencie ktoś zainicjował obraźliwą przyśpiewkę skierowaną w najgroźniejszego rywala Lecha - zaczęto śpiewać "Raków cwel". Dołączył się do tego także prezes "Kolejorza" - Piotr Rutkowski. 

Dla Lecha Poznań jest to ósme w historii mistrzostwo Polski. W obecnym sezonie piłkarze Maciej Skorży zmarnowali szansę na zdobycie dubletu - w finale Pucharu Polski górą okazał się Raków Częstochowa.

RadioZET.pl