Wygrana Rakowa z Wisłą Płock, świetna końcówka beniaminka

18.07.2020 19:44
Raków - Wisła Płock

Raków Częstochowa wygrał u siebie z Wisłą Płock w 37. kolejce PKO Ekstraklasy 2:1. Wygraną dla beniaminka zapewnił w doliczonym czasie gry Felicio Brown Forbes.

Od początku spotkania na stadionie w Bełchatowie, który okazał się szczęśliwy dla występujących na nim w roli gospodarzy częstochowian, w natarciu byli zawodnicy trenera Marka Papszuna. Jednak mimo częstego goszczenia na połowie rywala w zasadzie nie mogli realnie zagrozić bramce Wisły, w której składzie po raz pierwszy w sezonie zabrakło Dominika Furmana.

Przed przerwą najwięcej problemów bramkarzowi gości sprawił w 24. minucie strzał głową Felicio Browna Forbesa, po którym Krzysztof Kamiński nie złapał piłki, ale z dobitką nie zdążył Sebastian Musiolik. Gospodarze przeważali, lecz to podopieczni Radosława Sobolewskiego objęli prowadzenie. W 39. minucie rzutem rożnym zakończył się jeden z nielicznych wypadów gości pod bramkę Rakowa. Jakuba Szumskiego uderzeniem głową pokonał specjalizujący się w tym elemencie gry Alan Uryga. To był pierwszy celny strzał płocczan w tym meczu, po którym gra była już bardziej wyrównana.

Raków - Wisła Płock: Emocjonująca końcówka

W drugiej połowie ekipa z Płocka nadal dobrze się broniła i skutecznie odpierała ataki częstochowian. Do tego goście byli bliscy podwyższenie prowadzenia w 66. minucie, ale Michał Marcjanik spudłował z kilku metrów. Jeszcze bardziej niecelny okazał się strzał w dogodnej sytuacji Browna Forbesa na kwadrans przed końcem spotkania.

Jeszcze raz zespół z Częstochowy przycisnął w końcówce, kiedy najpierw doprowadził do remisu, a następnie przechylił szalę zwycięstwa. Wyrównanie dało gospodarzom trafienie Musiolika w 84. minucie, a końcowy sukces zapewnił im Brown Forbes. Dzięki bramce napastnika z Kostaryki Raków awansował na 10. lokatę oraz przerwał serię trzech porażek z rzędu.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Alan Uryga (39-głową), 1:1 Sebastian Musiolik (84), 2:1 Felicio Brown Forbes (90+4).