Zamknij

Raków poznał potencjalnych rywali w Lidze Konferencji. Mogą trafić na potęgi

12.05.2021 11:34
Raków poznał potencjalnych rywali w Lidze Konferencji.
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Raków Częstochowa poznał prawdopodobnych rywali w II rundzie eliminacji do Ligi Konfederacji. Zespół wicemistrza Polski w najgorszym przypadku może czekać pojedynek „wagi ciężkiej”. Potencjalnym rywalem częstochowian na tym etapie rozgrywej jest m.in. FC Basel, Feyenoord, PAOK Saloniki lub BATE Borysow.

  • Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin do rywalizacji w Lidze Konferencji przystąpią od drugiej rundy kwalifikacji
  • To oznacza, że aby wejść do fazy grupowej muszą pokonać trzech rywali
  • Cztery szczeble eliminacji, od pierwszej rundy, będą czekały czwarty zespół ekstraklasy 2020/21

Raków Częstochowa, jako jedną z nierozstawionych drużyn, w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji może czekać mecz z dużo silniejszym rywalem. Podopieczni Marka Papszuna mogą trafić m.in. na FC Basel, Feyenoord, AEK, Partizana Belgrad, Paok Saloniki, Victorię Guimares, Sivaspor, Bate lub FCSB. Mowa tu tylko o drużynach, które zagwarantowały sobie pozycję w swoich ligach. Pod koniec sezonu ta lista będzie znacznie dłuższa.

W Lidze Konferencji zagrają też drużyny z najsilniejszych lig, tzw. TOP 5.  Będzie to m.in. zdobywca Pucharu Ligi w Anglii oraz drużyny z szóstych miejsc w La Liga, Bundeslidze i Serie A. 

Liga Konferencji. Raków poznał potencjalnych rywali

Mistrz Polski - Legia Warszawa - rozgrywki w europejskich pucharach rozpocznie od eliminacji do Champions League. By się tam dostać, musi pokonać czterech rywali. Jeśli zdoła wyeliminować trzech, to zagra w fazie grupowej Ligi Europy, a jeśli tylko dwóch, to na pewno wystąpi w fazie grupowej Ligi Konferencji. Po pokonaniu dwóch rywali Legia będzie też miała szansę na awans do Ligi Europy, bo zagra w ostatniej fazie kwalifikacji. 

Zdobywca Pucharu Polski oraz co do zasady drugi i trzeci zespół ekstraklasy będą rywalizować o udział w Lidze Konferencji. W sezonie 2021/22 w LK wystąpi czwarta drużyna ekstraklasy, bo Puchar Polski wywalczył drugi w tabeli Ekstraklasy Raków Częstochowa.

RadioZET.pl/ForBet/Polsat/PAP