Zamknij

Jest kandydat do zastąpienia Papszuna w Rakowie. To trener z Białorusi

07.12.2021 11:29
Raków Częstochowa Aleksiej Szpilewski Marek Papszun
fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Aleksiej Szpilewski jest jednym z kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna w Rakowie. Szkoleniowiec, który w swojej karierze prowadził już Dynamo Brześć czy Kajrat Ałmaty spotkał się z władzami wicemistrza Polski.

Raków przygotowuje plan awaryjny na wypadek odejścia z klubu Marka Papszuna. Szkoleniowiec częstochowian może po tym sezonie przenieść się do Legii, na co niebezpośrednio wskazują m.in. jego słowa w programie Liga + Extra. Zapytany o to, czy w lipcu 2022 roku będzie dalej w Rakowie Papszun nie potwierdził ani nie zaprzeczył, a jedynie skorzystał z możliwości nieodpowiedzenia na pytanie.

Aleksiej Szpilewski zastąpi Marka Papszuna? PS: właściciel spotkał się z trenerem

Jak poinformował Przegląd Sportowy, w Rakowie trwają przygotowania do sprowadzenia następcy Papszuna, jeśli trener będzie chciał odejść. - Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu tego roku w Dubaju doszło do spotkania właściciela Świerczewskiego z… Aleksiejem Szpilewskim. To człowiek, o którym pisaliśmy, że jest najwyżej na trenerskiej liście życzeń RKS. 33-latek w przeszłości prowadził białoruskie Dynamo Brześć (2018), kazachski Kajrat Ałmaty (2018– 2021), a ostatnio niemieckiego drugoligowca Erzgebirge Aue (od lipca do 19 września 2021) . Wcześniej pracował w akademiach VfB Stuttgart (2010–2013) i RB Leipzig (2013 –2018).

Szpilewski i właściciel Rakowa, Michał Świerczewski, spotkali się dwukrotnie. – Szpilewski był numerem jeden na liście potencjalnych nowych trenerów już od dłuższego czasu. Wszyscy czekają teraz na to, co zrobi Papszun. Jeżeli nie zdecyduje się na nową umowę z Rakowem, to temat Szpilewskiego może zostać bardzo szybko załatwiony i dogadany – czytamy w Przeglądzie Sportowym.

RadioZET.pl/PAB