Raków Częstochowa zdobywcą Pucharu Polski. Historyczny sukces tego klubu

02.05.2021 17:49
Raków Częstochowa zdobywcą Pucharu Polski

Raków Częstochowa zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. Drużyna Marka Papusza w finale w Lublinie pokonała Arkę Gdynia 2:1 i przeszła do historii tego klubu, który po raz pierwszy sięgnął po to trofeum.

• Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski w sezonie 2020/2021
  • Dla częstochowian to pierwszy w historii triumf w tych rozgrywkach
  • Gole zdobywali Ivi Lopez i David Tijanić

Raków Częstochowa przystąpił do tego spotkania z 3. pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna są już pewni zakończenia tego sezonu na podium i miejsca w europejskich pucharach, ale ich celem nadrzędnym na końcówkę rozgrywek 2020/2021 było zdobycie pierwszego w historii klubu Pucharu Polski. Jedynej szansy nie wykorzystali w 1967 roku.

Arka Gdynia miała już na koncie podobny sukces - triumfowała w 1979 i 2017 roku, a 12 miesięcy później jeszcze raz wystąpiła w finale. Teraz, podobnie jak w poprzednich latach, nie była faworytem, ale jeszcze raz pokazała, że pomimo aktualnie rywalizacji na zapleczu ekstraklasy potrafi być groźna dla teoretycznie lepszych drużyn.

Finał Pucharu Polski: Raków Częstochowa - Arka Gdynia [WYNIK]

Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się w drugiej połowie. W 57. minucie Mateusz Żebrowski "centrostrzałem" wyprowadził gdynian na prowadzenie. Częstochowanie przycisnęli i w końcówce zdobyli dwa gole na wagę zwycięstwa. Triumf Rakowowi zapewnili Ivi Lopez i wprowadzony z ławki David Tijanić.