Zamknij

Radosław Sobolewski przestał być trenerem Wisły Płock

12.04.2021 17:14
Radosław Sobolewski
fot. Adrian Mielczarski/REPORTER

Radosław Sobolewski stracił pracę w Wiśle Płock. W poniedziałek klub Nafciarzy poinformował o zakończeniu współpracy z byłym reprezentantem Polski. Wraz z nim obowiązki asystenta przestał pełnić także Mariusz Kondak.

Radosław Sobolewski po raz pierwszy samodzielnie poprowadził Wisłę Płock jako trener na początku sierpnia 2019 roku. Od tamtej pory drużyna rozegrała 62 spotkania, z czego 58 w rozgrywkach ekstraklasy. Jej ligowy bilans za ten okres to: 20 zwycięstw, 15 remisów i 23 porażki (bramki 70:84).

Już podczas poniedziałkowego treningu zespół Nafciarzy poprowadził duet Łukasz Nadolski i Sławomir Nazaruk.

Radosław Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Płock

- Podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski po raz ostatni poprowadził drużynę Wisły Płock. Wraz z dotychczasowym trenerem obowiązki przestał pełnić również jeden z jego asystentów - Mariusz Kondak - czytamy w oświadczeniu.

Wisła Płock zapewniła, że nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ogłoszone wkrótce. W latach 2017-2018 trenerem Nafciarzy był Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner reprezentacji Polski jest jednym z kandydatów do zastąpienia Sobolewskiego na ławce trenerskiej.

RadioZET.pl/PAP