Zamknij

Radosław Sobolewski nowym trenerem Wisły Płock

Maciej Walasek
04.08.2019 21:47
Wisła Płock
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Radosław Sobolewski będzie nowym trenerem piłkarzy Wisły Płock. To trzeci szkoleniowiec w tym klubie w tym sezonie. Drużyna przepracowała okres przygotowawczy i rozpoczęła rozgrywki pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego, w trzeciej kolejce poprowadził ją Patryk Kniat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Radosław Sobolewski po raz drugi w Wiśle Płock, tylko tym razem w zupełnie innej roli. Pierwszy kontrakt podpisał 1 stycznia 1998 roku z Petrochemią, w barwach której występował jako zawodnik. Ta współpraca zakończyła się 30 czerwca 2003 roku. Z niej odszedł do Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Teraz ponownie zwiąże się z płockim klubem, tym razem w charakterze trenera.

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

Sobolewski ma znacznie dłuższą listę osiągnięć jako zawodnik, niż jako trener. Dokumenty potwierdzające otrzymanie licencji UEFA Pro otrzymał w maju 2019 roku.

Wiadomo, dlaczego Leszek Ojrzyński odszedł z Wisły Płock

W karierze szkoleniowca był asystentem Dariusza Wdowczyka w Wiśle Kraków, w listopadzie 2016 roku został, wraz z Kazimierzem Kmiecikiem, tymczasowym pierwszym trenerem. Od stycznia 2017 obaj byli asystentami nowego szkoleniowca Kiko Ramireza, a w grudniu tego samego roku ponownie prowadzili drużynę. Przez kolejne pół roku wspomagali pracę Joana Carrillo, a po jego odejściu z klubu w czerwcu 2018 na krótko ponownie objęli funkcje głównych szkoleniowców. Od 18 czerwca Sobolewski, Kmiecik i Mariusz Jop byli asystentami Macieja Stolarczyka.

Zaplanowany na 18 sierpnia na godz. 15.00 mecz z Piastem w Gliwicach będzie pierwszym samodzielnie prowadzonym przez Sobolewskiego meczem w ekstraklasie. Z płocczanami podpisze kontrakt do końca sezonu 2019/2020 z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.

Jego asystentem ma być Mariusz Kondak, który w przeszłości także pracował w Wiśle Kraków, a współpracował między innymi z Chojniczanką Chojnice i niemieckim FSV Mainz.

Kniat i Krzysztof Sobieraj ze sztabu szkoleniowego Ojrzyńskiego odchodzą z klubu.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW