Najdziwniejszy gol sezonu? Piłka leciała, obrońca patrzył [WIDEO]

22.10.2021 21:01
bramka Karola Angielskiego

Radomiak Radom wygrał z Górnikiem Łęczna 3:1 w piątkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Kibice na stadionie beniaminka byli świadkami gola Karola Angielskiego, która już została okrzyknięta "najdziwniejszą bramką" tego sezonu.

Radomiak Radom otworzył 12. kolejkę PKO Ekstraklasy starciem z Górnikiem Łęczna. Faworytem tego spotkania byli ci pierwsi, którzy spisują się o wiele lepiej od zespołu Kamila Kieresia, którzy zamykają ligową tabelę.

Niestety, piłkarze Górnika nie potrafili sprostać drużynie gospodarzy, którzy po godzinie gry prowadzili 3:0. W pierwszej części do siatki trafiali Karol Angielski i Maurides. Po zmianie stron wynik podwyższył Luis Machado. Honorowego gola dla gości w 82. minucie zdobył Damian Gąska.

Dziwne trafienie w PKO Ekstraklasie

O ile wynik 3:1 dla Radomiaka to dobra wiadomość, większość będzie mówiła nie tylko  o samym rezultacie, ale również o tym, co wydarzyło się przy pierwszej bramce. W 25. minucie Felipe Nascimento posłał długą piłkę w kierunku Karola Angielskiego. Napastnik przelobował Macieja Gostomskiego, ale uderzyła w poprzeczkę. W tym czasie na linii bramowej stanął Bartosz Rymaniak, do którego dołączył Kamil Pajnowski. Wówczas futbolówka odbiła się od murawy i wpadła do bramki. Ten drugi z obrońców od razu wybił piłkę, ale sędzia uznał gola, zaznaczając, że piłka pełnym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Dla Radomiaka Radom było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Beniaminek przynajmniej na pewien czas zanotował spory awans z trzynastego na szóste miejsce. Z kolei dla Górnika była to ósma przegrana. Ekipa z Łęcznej z dorobkiem sześciu punktów zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.