Arka Gdynia w półfinale Pucharu Polski. Siedem goli w meczu z Puszczą Niepołomice

02.03.2021 20:05
Arka Gdynia

Puszcza Niepołomice przegrała z Arką Gdynia 2:5 (1:1) w meczu 1/4 finału Pucharu Polski. W związku z tym gdynianie zostali pierwszym półfinalistą tych rozgrywek.

Arka Gdynia od samego początku dyktowała warunki gry i dominowała na murawie. Wynik meczu w 38. minucie otworzył Michał Żebrowski, który pokonał Gabriela Kobylaka uderzeniem zza pola karnego. Przed końcem pierwszej połowy niespodziewanie do remisu doprowadził Marcin Stefanik, wykorzystując rzut karny. Jedenastkę sprokurował Luis Valcarce, który sfaulował Erika Cikosa.

Po zmianie stron Puszcza ruszyła do zdecydowanych ataków, ale to goście ponownie objęli prowadzenie w 53. minucie. W zamieszaniu w polu karnym najwięcej sprytu wykazał Rosołek i z bliska wpakował piłkę do siatki. W 71. minucie po skorzystaniu z systemu VAR Paweł Gil podyktował rzut karny dla gości. Sędzia dopatrzył się faulu w obrębie pola karnego na Memiciu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus da Silva, który na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył swojego drugiego gola.

Arka Gdynia w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze Puszczy próbowali jeszcze odrobić straty. Bliski zdobycia kontaktowej bramki był w 77. minucie Cikos. W końcówce gospodarze mocno się odkryli, co świetnie wykorzystała Arka, przeprowadziła dwa kontrataki, zakończone golami da Silvy i Valcarce. Miejscowi jednak walczyli do końca i w ostatniej z doliczonych minut Cikos ustalił wynik meczu, popisując się pięknym strzałem z przewrotki.

Puszcza okazję do rewanżu będzie miała już w niedzielę, gdy także na swoim stadionie gościć będzie Arkę w 19. kolejce pierwszej ligi.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:5 (1:1).

Bramki: 0:1 Mateusz Żebrowski (38), 1:1 Marcin Stefanik (45+2-karny), 1:2 Maciej Rosołek (53), 1:3 Marcus da Silva (71-karny), 1:4 Marcus da Silva (88), 1:5 Luis Valcarce (90+3), 2:5 Erik Cikos (90+6).