PP: Legia odrobiła straty i gra dalej. Nieprawdopodobny błąd obrony Wigier

22.09.2021 19:46
Puchar Polski Legia Warszawa Wigry Suwałki WYNIK Puchar Polski  WIDEO

Legia Warszawa pomimo straty gola w pierwszej połowie i gry na wyjeździe zdołała odwrócić losy meczu z Wigrami Suwałki. Drugoligowiec nieco pomógł mistrzom Polski w odrobieniu strat - druga bramka padła po tym, jak Kastrati przeciął podanie, które bramkarz gospodarzy posłał do jednego z obrońców.

Legia pokonała Wigry Suwałki 3:1 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Mistrzowie Polski na mecz z drugoligowcem wyszli w odmłodzonym składzie - szansę gry otrzymał m.in. Kacper Kostorz, który zdobył pierwszą bramkę, Kacper Skibicki, Cezary Miszta, czy 20-letni Albańczyk Jurgen Çelhaka.

Mistrzowie Polski jako pierwsi stracili gola. W 40 minucie Cezarego Misztę pokonał Kacper Michalski. Już po dwóch minutach było jednak 1:1. Wyrównującego gola zdobył Kacper Kostorz.

Puchar Polski 2021/22: nagrody. Ile można wygrać w tegorocznej edycji PP?

Wigry Suwałki - Legia. Kuriozalny gol dla Legii, Kastrati wykorzystał błąd obrońców

Gol na 2:1 padł w niezwykłych okolicznościach. Bramkarz gospodarzy Hieronim Zoch wymieniał podania z obrońcą i zamiast oddać piłkę do stojącego z prawej strony Michała Ozgi, lub po prostu ją wybić, zdecydował się przyjąć ją pod presją. Do golkipera doskoczył Lirim Kastrati, przeciął linię podania i wbił piłkę do siatki.

Na 3:1 w 65 minucie podwyższył Mahir Emreli, który zastąpił na boisku Kacpra Kostorza.