Puchar Polski: Lechia lepsza od Jagiellonii, wpadka Pogoni Szczecin

21.09.2021 20:40
Jagiellonia - Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk w meczu 1/32 finału Pucharu Polski wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3:1. Wpadkę zaliczyła Pogoń Szczecin, która została wyeliminowana przez drugoligowe KKS 1925 Kalisz.

Mecz Jagiellonia - Lechia Gdańsk zapowiadał się jako jeden z ciekawszych w tej fazie rozgrywek. Piłkarze z Gdańska dość szybko jednak przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 27. minucie prowadzenie Lechii dał Maciej Gajos, sześć minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Łukasz Zwoliński, a chwilę po zmianie stron zdobył kolejnego gola. Jagiellonia była w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem - Fedora Cernycha z 64. minuty.

Z rozgrywkami niespodziewanie pożegnała się za to Pogoń. Zespół ze Szczecina przegrał z drugoligowym KKS 1925 Kalisz 1:2.

Ponadto we wtorek awans do 1/16 finału wywalczyły Zagłębie Sosnowiec i GKS Jastrzębie.