Zamknij

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Cracovii

29.09.2020 19:10
Andrzej Duda
fot. Facebook/Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda przyjął dzisiaj w Pałacu Prezydenckim delegację Cracovii. Podczas spotkania pogratulował zdobycia przez krakowski klub piłkarskiego Pucharu Polski.

Cracovia po trofeum to sięgnęła po raz pierwszy w historii. W rozegranym 24 lipca w Lublinie meczu finałowym "Pasy" pokonały Lechię Gdańsk 3:2 po dogrywce.

W spotkaniu z prezydentem udział wzięli: prezes i właściciel klubu prof. Janusz Filipiak, wiceprezes Jakub Tabisz, trener i wiceprezes ds. sportowych Michał Probierz oraz zawodnicy - Kamil Pestka i kapitan zespołu Sergiu Hanca.

Do Pałacu przywieziono trofeum wywalczone przez piłkarzy. Prezydent uniósł Puchar Polski, a z rąk przedstawicieli klubu otrzymał paterę, upamiętniającą wtorkowe spotkanie. Głowie państwa wręczono także pasiastą koszulkę, podpisaną przez zawodników pierwszego zespołu.

Prezydent Andrzej Duda z koszulką Cracovii

Cracovia uznawana jest za najstarszy klub piłkarski w Polsce. Powstała w 1906 roku. W swojej historii wywalczyła pięć tytułów mistrza kraju, w tym w premierowych rozgrywkach w 1921 roku.

Zdobycie Pucharu Polski było pierwszym trofeum wywalczonym przez "Pasy" od 1948 roku, gdy po raz ostatni została mistrzem Polski.

RadioZET.pl/PAP/AN