Zamknij

"Pomysł-petarda". Legia szykuje niespodziewany sparing na pożegnanie Boruca

25.05.2022 20:03

Legia Warszawa nie pożegnała Artura Boruca w ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Jak podaje Sebastian Staszewski z Interii, wszystko spowodowane jest organizacją specjalnego sparingu z Celtikiem Glasgow.

Artur Boruc
fot. Beata Zawadzka/East News

Artur Boruc nie dostał szansy gry w Legii Warszawa, od czasu czerwonej kartki, jaką dostał w meczu z Wartą Poznań. Komisja Ligi ukarała wówczas bramkarza karą finansową, która okazał się kwestią sporu pomiędzy zawodnikiem a stołecznym klubem.

Doświadczony golkiper chciał, żeby koszty kary pokrył zarząd "Wojskowych", natomiast Legia domagał się, by zrobił to 42-latek. Obie strony do porozumienia nie doszły, co poskutkowało tym, że Boruca nie zobaczyliśmy już w meczu do końca sezonu.

Legia - Celtic na pożegnanie Artura Boruca

Mimo jawnego sporu Legia Warszawa nie zamierza pożegnać się z Arturem Borucem bez słowa. Jak podał Sebastian Staszewski "Legioniści" prowadzą rozmowy w sprawie organizacji meczu towarzyskiego z Celtikiem. "Pożegnaniem Artura Boruca z Legią Warszawa ma być mecz towarzyski z Celtikiem Glasgow. Rozmowy na ten temat trwają od kilku tygodni, dlatego nie było oficjalnego pożegnania Artura przed meczem z Cracovią. Jak dla mnie taki sparing to pomysł-petarda. Trzymam kciuki" - napisał dziennikarz Interii. 

Artur Boruc w koszulce szkockiego zespołu rozegrał blisko 200 spotkań. W stolicy Szkocji spędził pięć lat. Później został sprzedany do włoskiej Fiorentiny.

loader

RadioZET.pl/Sebastian Staszewski