Legia rozbita przez Pogoń, tragiczna sytuacja mistrzów Polski w Ekstraklasie

31.10.2021 19:21
Legia - Pogoń

Legia Warszawa przegrała w niedzielnym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 0:2 (0:1). Jednocześnie Marek Gołębiewski nieudanie zadebiutował w roli trenera mistrzów Polski w lidze.

Legia od samego początku rzuciła się do ataku, próbując wyjść na prowadzenie. Doskonała okazja na otwarcie wyniku nadarzyła się już w 4. minucie. Wówczas Stipica nieudolnie wyszedł z bramki, mijając się z piłką. Do futbolówki dopadł Emreli, ale nie trafił do siatki z ostrego kąta. Sześć minut później z bramkarzem Pogoni sam na sam znalazł się Luquinhas, ale górą był zawodnik Portowców.

Po 120 sekundach odpowiedzieli goście, a konkretniej Carlos. Jednak jego uderzenie z dziesięciu metrów kapitalnie obronił Miszta. Kilka chwil później kuriozalny błąd Stipica nie skończył się utratą bramki. Chorwat za długo czekał z podaniem piłki. Emreli dopadł do rywala, blokując piłkę. Ta na szczęście dla zespołu ze Szczecina, odbiła się od słupka.

Legia - Pogoń: Dwa ciosy Portowców

W kolejnych minutach Legia grała nieznacznie lepiej od Pogoni, ale nie potrafiła wykreować skutecznej akcji, która dałaby im prowadzenie. Kiedy niemoc mistrzów Polski trwała, w 44. minucie to Portowcy trafili do siatki. Kowalczyk znakomicie dośrodkował piłkę na głowę Zahovicia, a ten mocnym uderzeniem pokonał Misztę.

Po zmianie stron piłkarze Pogoni nieoczekiwanie podwyższyli prowadzenie. W 47. minucie po bardzo składnej akcji do bramki Legii trafił Kurzawa. Z początku sędzia nie uznał gola, odgwizdując spalonego. Jednak system VAR wykluczył pozycję spalonego i przy Łazienkowskiej było już 2:0 dla Pogoni.

Legia rozbita w Warszawie: Wynik

W 56. minucie Miszta uratował Wojskowych przed utratą kolejnej bramki, broniąc strzał Kozłowskiego. Legioniści zaczęli atakować coraz śmielej, ale i Pogoń dobrze grała w obronie. W 67. minucie bliski gola kontaktowego był Luquinhas, ale Stipica popisał się wspaniałym refleksem, broniąc jego strzał z dwóch metrów.

Ostatecznie Legia przegrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:2 i pozostała w strefie spadkowej w tabeli PKO Ekstraklasy. Natomiast Portowcy awansowali na trzecią pozycję.

W 84. minucie Kowalczyk mógł przypieczętować zwycięstwo Pogoni, ale w sytuacji sam na sam górą był Miszta. Po chwili znów portowców uratował Stipica, broniąc strzał Luquinhasa.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2

Bramki: 0:1 Luka Zahovic (44-głową), 0:2 Rafał Kurzawa (47').