Ekstraklasa: Pogoń lepsza od Lechii, skromne zwycięstwo Portowców

19.10.2020 22:42
Lechia - Pogoń

Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie w ostatnim meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w pierwszej połowie Alexander Gorgon.

Od początku zaatakowała Lechia, aktywny był Kenny Saief, ale pierwsza akcja przyjezdnych mogła zakończyć się powodzeniem. W 11. minucie po rzucie rożnym tuż obok słupka uderzył Alexander Gorgon.

W 23. min szczecinianie objęli już prowadzenie, a autorem tego trafienia był właśnie austriacki, ale mający polskie pochodzenie, środkowy pomocnik. Była to jednak kuriozalna bramka – Gorgon lekko podał w polu karnym do Zahovica, ale nikt nie dotknął piłki i ta wturlała się do siatki.

Lechiści mieli inicjatywę i starali się atakować, ale ich zagraniom brakowało precyzji i zdecydowania. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowie mocno, ale minimalnie niecelnie, zza pola karnego strzelił Tomasz Makowski.

Lechia - Pogoń: Wyjazdowe zwycięstwo Portowców

Scenariusz drugiej połowy nie zmienił się. Gra toczyła się pod dyktando biało-zielonych, ale z ich optycznej przewagi praktycznie nic nie wynikało. Groźniejsze, zwłaszcza w końcówce, były natomiast ataki Pogoni.

W 81. minucie do większego wysiłku golkipera gospodarzy zmusił Zahovic, a w pierwszej minucie doliczonego czasu po rzucie rożnym i uderzeniu Konstantinosa Triantafyllopoulosa Dusan Kuciak ponownie popisał się świetną interwencją.

Goście odnieśli trzecie w tym sezonie zwycięstwo – wszystkie w stosunku 1:0.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Alexander Gorgon (23).