Ekstraklasa: Pogoń raziła nieskutecznością, remis z Wartą Poznań

01.05.2021 19:26
Pogoń Szczecin - Warta Poznań

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym boisku z Wartą Poznań 1:1 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole zdobywali Makana Baku i Rafał Kurzawa.

• Pogoń Szczecin zremisowała na własnym boisku z Wartą Poznań 1:1 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy
  • "Portowcy" wrócili na 2. miejsce, a poznaniacy spadli na 6.
  • Gole zdobywali Makana Baku i Rafał Kurzawa

Mecz Pogoń Szczecin - Warta Poznań, jakby nie patrzeć w tabelę, należało uznać za hit 28. kolejki PKO Ekstraklasy. "Portowcy" przed tygodniem stracili szansę na mistrzostwo, ale mają już pewne miejsce w eliminacjach Ligi Europy i walczą jeszcze z Rakowem Częstochowa o srebrny medal. Warta z kolei może liczyć na udział w pucharach, jeśli... drużyna Marka Papszuna w niedzielę ogra Arkę Gdynia w finale Pucharu Polski. Oczywiście do tego niezbędne są również zwycięstwa bądź korzystne wyniki w innych spotkaniach.

Przed 28. serią gier ekipa Piotra Tworka miała wszystko w swoich rękach, bo to ona plasowała się na 4. pozycji dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Piastem Gliwice. W piątek poznaniacy stracili jednak tę lokatę na rzecz Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin, a zatem musieli odpowiedzieć rywalom triumfem w Szczecinie. Było blisko, ale ostatecznie udało się zdobyć tylko jedno "oczko".

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Makana Baku [WYNIK]

Gospodarze bardzo szybko mogli i powinni objąć prowadzenie. W 5. minucie Adrian Benedyczak idealnie dograł do Rafała Kurzawy, ale były reprezentant Polski z czterech metrów przeniósł piłkę nad bramką.

Co się nie udało "Portowcom", powiodło się już w drugiej połowie zawodnikom Warty. W 54. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Makana Baku. Radość gości nie trwała długo, bo po godzinie gry Kurzawa zrehabilitował się za pudło z pierwszej części i doprowadził do wyrównania. W końcówce znakomitych okazji nie wykorzystali Luka Zahović i Kamil Drygas. W rezultacie Pogoń i Warta podzieliły się punktami.

Gospodarze powrócili na 2. miejsce, a Warta spadła na 6. miejsce. W tej kolejce może je jeszcze stracić na rzecz Piasta.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1

Bramki: Rafał Kurzawa (60.) - Makana Baku (54.)