Ekstraklasa: Pogoń roztrwoniła przewagę, remis z Jagiellonią

05.07.2020 17:11
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

Pogoń Szczecin, która przez większą część spotkania grała w dziesiątkę, zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 2:2 w spotkaniu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Taki wynik nie urządza żadnej z tych ekip.

Mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok był starciem dwóch najniżej notowanych drużyn w tzw. grupie mistrzowskiej. Obie nie straciły jeszcze szansy na grę w europejskich pucharach, ale do tego potrzebne są zwycięstwa i wpadki wyżej notowanych przeciwników. W niedzielę bliska tego celu była Pogoń, ale finalnie nie zdołała się obronić przed naporem gości.

Podopieczni Kosty Runjaicia bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Matyni na gola zamienił Kamil Drygas. Asystujący w tej sytuacji obrońca "Portowców" w niespełna kwadrans (4. i 17. minuta) zarobił dwie żółte kartki i osłabił swój zespół. Mimo trudnej sytuacji gospodarze jeszcze przed przerwą podwyższyli na 2:0 po rzucie karnym wykonanym przez Adama Frączczaka.

Pogoń pokonała Jagiellonię

Wraz z upływem czasu szczecinianie opadali z sił, a Jagiellonia dążyła do odrobienia strat. Udało się w końcówce. W 81. minucie kontaktową bramkę zdobył Tomas Prikryl, a w doliczonym czasie z karnego wyrównał Jakov Puljić. Ten sam zawodnik miał jeszcze piłkę meczową na nodze, ale przestrzelił.

Jagiellonia i Pogoń zachowały swoje pozycje - odpowiednio 7. i 8. - ale trudno będzie o awans. Lechia i Cracovia mają aktualnie trzy punkty więcej.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2

Bramki: Kamil Drygas (3.), Adam Frączczak (35. - karny) - Tomas Prikryl (82.), Jakov Puljić (90.+3)