Zamknij

Podpalono samochód ojca prezesa Arki. Sprawą zajmuje się policja [ZDJĘCIE]

20.08.2021 22:21
Podpalono samochód ojca prezesa Arki Gdynia
fot. Piotr Matusewicz/East News

Michał Kołakowski, prezes i właściciel Arki Gdynia, potwierdził, że w środę w nocy, po meczu piłkarskiej 1. ligi z Widzewem Łódź, na parkingu pod stadionem podpalono samochód jego ojca i znanego piłkarskiego menedżera Jarosława Kołakowskiego. Auto praktycznie doszczętnie spłonęło.

Zdarzenie miało miejsce w środę tuż przed północą na parkingu położonym obok Stadionu Miejskiego i zostało zarejestrowane przez monitoring. Według niepotwierdzonych informacji niezidentyfikowany mężczyzna wybił przednią szybę w czarnym BMW i wrzucił do wnętrza butelkę z płynem.

„To skandaliczne zdarzenie, które - w obliczu okoliczności - uderza zarówno w klub, jego kibiców, sponsorów oraz partnerów, jak i we mnie prywatnie. Arka Gdynia to nasze wspólne dobro, które stale się rozwija - również dzięki owocnej współpracy wspomnianych środowisk. Nie pozwolimy, by sprawca zdarzenia zatrzymał dalszy rozwój klubu i wpłynął na wzajemne relacje. Obecnie sprawą zajmuje się gdyńska policja. Liczę na szybkie ustalenie sprawcy i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej” – poinformował w klubowym komunikacie prezes Michał Kołakowski.

RadioZET.pl/PAP/md/ sab/