Zamknij

Podolski na dłużej w Ekstraklasie. Górnik Zabrze ogłosił przedłużenie kontraktu

19.05.2022 13:32
Lukas Podolski
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie poinformował o przedłużeniu umowy z Lukasem Podolskim. Niemiecki napastnik podpisał nowy kontrakt, który obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze przed rozpoczęciem obecnego sezonu Ekstraklasy. Początkowo wielu kwestionowało ten transfer, jednak z czasem popularny "Poldi" wskoczył na wyższy poziom i udowodnił, że dalej jest wartościowym zawodnikiem.

"Tym bardziej miło poinformować, że Podolski zostaje w ukochanym Klubie na kolejny sezon. Tuż przed zakończeniem sezonu piłkarz podpisał z Klubem umowę, w ramach której będzie reprezentował barwy 14-krotnych Mistrzów Polski również w sezonie 2022/23" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie klubu.

Podolski na dłużej w Górniku Zabrze

Zarząd Górnika o przedłużeniu umowy z Podolskim poinformował w specjalnie przygotowanym filmiku w social mediach. "Zostaję w Zabrzu” - mówi w nim na zakończenie mistrz świata z 2014 roku.

W bieżącym sezonie Lukas Podolski zagrał w 27. meczach PKO BP Ekstraklasy zdobywając dziewięć bramek i dokładając do tego cztery asysty. 

RadioZET.pl/Górnik Zabrze